Алоказія “Silver Dragon”
Алоказія “Сільвер Дрегон” одна з найефектніших тропічних рослин з винятково фактурним листям срібного відтінку. Неможливо просто пройти повз неї — ви обов’язково зупинитесь, щоб як слід роздивитись цю красуню.
Рослина середніх розмірів і досить компактна. Гарно підходить для прикрашання домівки та підкреслить будь-який інтер’єр, виступаючи у ньому самостійним артобʼєктом.
Як доглядати?
Деталі
Буде гарно почувати себе при яскравому розсіяному або непрямому світлі поруч з західними та східними вікнами. Будь ласка, оберігайте рослину від прямих сонячних променів, які можуть призвести до появи опіків на її фантастичному листі. В тіні ця алоказія сильно уповільнить розвиток, частково втратить своє забарвлення, стане кволою та витягнутою. Якщо ви не маєте достатнього рівня освітлення, слід подбати про додаткове джерело штучного світла.
Алоказія потребує рясного поливу в середньому раз на 7-10 днів. Поливайте її після того, як просушиться 30-50% обсягу субстрату. Обовʼязково зливайте надлишки води з піддонів або зовнішніх горщиків чи декоративних кашпо, щоб уникнути загнивання кореневої системи, яка в алоказії має до цього певну схильність.
Рослина полюбляє підвищену вологість, але з часом може адаптуватися до середніх показників, стандартних для наших домівок. За змоги розмістіть її поруч з невеликим зволожувачем або місткістю з вологою галькою чи керамзитом.
Рослина теплолюбна, тож потрібно, щоб температура при її утриманні не падала нижче 18 °C. В сильну спеку може відчувати себе пригнічено, її комфортний максимум — 27-28 °C. Також захищайте алоказію від холодних протягів та різких перепадів температур.
З квітня по жовтень підживлюйте раз на 3-4 тижні мінеральними добривами для декоративно-листяних рослин. З листопада по березень (при нижчих температурах та слабкішому освітленні) добрива не вносяться.
Алоказія помірно токсична, тож розташовуйте її у місцях, недоступних для тварин та дітей. Отруєним є її сік, який може викликати подразнення слизових оболонок, тож проводьте всі роботи, які можуть пошкодити цілісність рослини, у рукавичках, а потім ретельно вимийте руки та обличчя.
Типові для алоказії хвороби — кореневі гнилі, крайовий некроз, борошниста роса.
Може бути уражена наступними шкідниками: павутинними або плоскими кліщами, трипсами, рідше — щитівками.
Потребує поживного та дуже пухкого субстрату, щоб уникати застою вологи в корінні, з нейтральним pH. Молоді рослини доцільно пересаджувати раз на рік навесні (в тому числі методом перевалки), дорослі — раз на декілька років з повною заміною ґрунту. .
Ще трохи про алоказію “Сільвер Дрегон”
Про рослину
Рослина належить до сімейства ароїдних і цінується за своє надзвичайно декоративне листя.
Розмножується бульбами, в яких знаходиться запас живлення, тож при пересадках слід бути дуже уважним, оскільки часто вони відділяються від коріння самостійно. Як слід огляньте субстрат на предмет таких сховавшихся бульб та проростіть їх окремо або посадіть в горщик з основною рослиною.
Ще одна цікава особливість алоказії в тому, що в середньому вона має одночасно близько 3-6 листів, тож якщо ви бачите, що рослина випускає новий лист і відразу починає відсушувати один зі старих, не панікуйте — це цілковита норма для її життєвого циклу і не є ознакою хворобливого стану.
Фан факт
Алоказія також може квітнути в домашніх умовах, проте її квіти не дуже виразні та не мають великої декоративної цінності. Якщо рослина хворіє, рекомендується видалити квітки, щоб її ресурси не витрачались на процес цвітіння, і це не призводило до ще більшого ослаблення.